Лют. 21, 2024

Євген Володимирович Жученко

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
Л. Забашта

Мова – найважливіше багатство кожної нації, кожної людини.
21 лютого кожного року ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови.
Суханова А.І. із групою ОП-ФБС-ІПЗ-22 провела захід «Мова – душа народу». Студенти ознайомилися з історією свята, дізналися про видатних українських мовознавців (презентацію створив Карасьов Дмитро), позмагалися в турнірі знавців рідної мови (перемогла Сорокіна Ксенія), пояснювали прислів’я та декламували вірші. Активні студенти долучилися до флешмобу «Наша мова» (гр. ОП-ФБС-ІПЗ-23 та ОП-ФБС-ІПЗ-22).
У святкуванні взяли участь і студенти групи АТ-АКТ-ЕК-ЕТМ-22 (викладач Заболоцьких Т.І.). Під час проведення заходу «Наша мова живе й буде жити!» говорили про роль мови в консолідації суспільства, про те, що насамперед вона лежить в основі духовного єднання людей у певну спільноту.
Підготовлені презентації Зеленецьким Олексієм, Бортніком Родіоном та Єгором Усатим були змістовними й цікавими. Пригадали й найдавніші види усної словесності: прислів’я, приказки, пісні.
Захищати й надалі утверджувати українську мову як державну - наше спільне завдання.
Не цураймося рідної мови! Піклуймося про неї! Збережімо її для себе й наступних поколінь!