Сучасний освітній процес у закладах фахової передвищої освіти може бути ефективним, незважаючи на реалії нашого часу. Саме тому функціонування системи освіти нині характеризується інтенсивним пошуком нових підходів до навчання, ефективних педагогічних та інформаційних технологій, інноваційних форм організації освітнього процесу.
11-12 лютого 2025 року під егідою Міністерства освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДУ «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» та за ініціативи Всеукраїнської спілки голів обласних методичних об'єднань відбулася онлайн-нарада «Актуальні проблеми викладання навчальних дисциплін в умовах викликів сьогодення», а в рамках цього заходу – практичний семінар «Організація інклюзивного навчання здобувачів освіти в умовах сьогодення».
До цієї важливої події, яка об'єднала науковців і освітян для обговорення актуальних питань освіти, долучилася й голова методичного об'єднання викладачів української філології та зарубіжної літератури Луганської області Лариса Сергієнко, к. п. н., викладач-методист Відокремленого структурного підрозділу «Лисичанський педагогічний фаховий коледж ДЗ «Луганський
національний університет імені Тараса Шевченка». Програма заходу була надзвичайно насиченою та різноманітною, що забезпечило жвавий інтерес учасників та гостей. Щирі вітання висловили Юрій Сафронов, доктор економічних наук, професор, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти; Микола Хоменко, заступник директора Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти; Тетяна Антонюк, голова Всеукраїнської спілки голів ОМО.
Увагу присутніх привернули виступи, які дали змогу ознайомитися з ключовими напрямами діяльності. Дискусія виявилася багатою на важливі меседжі, адже в її межах обговорили новітні підходи та націєцентричний зміст освітнього процесу задля мотивації здобувачів освіти. Такі зустрічі є важливою платформою для обміну думками, вироблення спільного бачення розвитку фахової передвищої освіти, що відповідатиме потребам сучасного ринку праці.
Спілка об'єднала провідних фахівців мовно-літературної галузі освіти України!
З початку війни на територію, підконтрольну Україні, переміщено 16 закладів фахової передвищої освіти Луганської області. Ці освітні заклади в важких умовах втрати власної навчальної бази, віддано продовжують освітню діяльність, навчаючи так необхідних для мирної відбудови країни фахівців.
З метою організації освітнього процесу в умовах війни, колективи коледжів Луганської області весь час знаходяться в пошуку найефективніших форм, засобів і методів дистанційного навчання.
Саме з метою об’єднання зусиль по наданню якісних освітніх послуг всіх педагогічних колективів коледжів Рада директорів закладів фахової передвищої освіти Луганської області продовжила роботу методичних об’єднань заступників директорів та методистів. Адже саме вони є провідниками передових педагогічних ідей, організаторами підвищення кваліфікації педагогічних працівників, дослідниками і розповсюджувачами новітніх технологій в освіті.
Методичні об’єднання заступників директорів та методистів закладів фахової передвищої освіти Луганської області 28 листопада 2024 року провели засідання в листопаді 2024 році після довготривалої перерви в режимі онлайн-конференції, на якій розглядалося питання організації освітнього процесу в умовах воєнного стану та внесення змін в Положення про атестацію педагогічних працівників України.
Про віртуальну диспетчерську як засіб мережевої взаємодії адміністрації та викладачів у ВСП «Старобільський фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» розповіла заступник директора Відокремленого структурного підрозділу «Старобільський фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля» РОГОЗЯН Олена.
З презентацією нововведень виступила голова методичного об’єднання методистів ЗФПО Луганської області, методист вищої категорії Лисичанського промислово-технологічного фахового коледжу ЛЕЙБИЧ Наталія.
Атестація педагогічного працівника – це всебічне та комплексне оцінювання його педагогічної діяльності, не лише з метою визначення відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівня його кваліфікації, присвоєння кваліфікаційної категорії, педагогічного звання, а й задля пошуків новітніх методів викладання, передового педагогічного досвіду, накопиченого педагогами.
Заступники директорів та методисти зацікавлено обговорювали ключові зміни та нововведення в Положення про атестацію педагогічних працівників України. Всі методисти з натхненням сприйняли лібералізацію процесу атестації, зменшення державного контролю цього процесу, який повинен проходити в умовах академічної доброчесності.
Онлайн-конференція тривала понад дві години, але час сплинув непомітно, бо всі учасники були раді спілкуванню з колегами, обміну досвідом і набуттю нової інформації. Приємно, що в засіданні брали участь директори деяких ЗФПО Луганщини, що підтверджує авторитет цього напряму роботи Ради директорів.
Колегіальним рішенням методичного об’єднання заступників директорів та методистів закладів фахової передвищої освіти Луганської області наступна зустріч відбудеться в квітні 2025 року.
Рада директорів закладів фахової перед вищої освіти Луганської області - постійно діючий консультативно-дорадчий орган в системі фахової передвищої освіти, який координує роботу закладів освіти області, 08.11.2024 року провела засідання після тривалої перерви.
Голова Ради директорів Жученко Євген. відкрив засідання, привітав учасників з поновленням роботи, побажав плідної співпраці. З привітальним словом до учасників звернулися Поскрякова Тетяна, в.о. директора Департаменту освіти і науки Луганської ОДА та Козорезов Андрій, головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти та координації діяльності закладів вищої освіти Департаменту освіти і науки Луганської ОДА.
Бублей Оксана, заступник начальника управляння - начальник відділу моніторингу, сертифікації та контролю у Луганській області Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти, повідомила про реорганізацію ДСЯО у Луганський області, ознайомила з напрямками роботи Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти та заходами державного нагляду. Інформація змістовна і доцільна.
За порядком денним засідання обрано склад Ради директорів, склад і голови методичних об’єднань методичних об’єднань заступників директорів ЗФПО, методистів, викладачів української філології та зарубіжної літератури, затверджено план роботи на 2024-2025 н.р., локальні нормативні акти, що регулюють роботу Ради директорів.
Рогозян О. дуже цікаво доповіла про особливості організації освітнього процесу із застосуванням «віртуальної диспетчерської» в умовах воєнного стану у Відокремленому структурному підрозділі «Старобільський фаховий коледж Східноукрнаціонального університету імені Володимира Даля».
У засіданні прийняли участь директори 15 закладів фахової перед вищої освіти Луганщини. Атмосфера на засіданні зацікавлена, робоча, доповіді насичені та інформативні.
За планами багато роботи попереду. Віримо в перемогу.