ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФ. СЕРГЕЄВА М.Ю. (ФІЛАДЕЛЬФІЯ, США)

Лис. 30, 2022

Ірина Миколаївна Сілютіна

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ПРОФ. СЕРГЕЄВА М.Ю. (ФІЛАДЕЛЬФІЯ, США)

26 листопада на кафедрі філософії, культурології та інформаційної діяльності відбулася гостьова онлайн-лекція професора  Філадельфійського університету мистецтв (США) Михайла Сергеєва для студентів і аспірантів кафедри.

Михайло Юрійович Сергеєв  - доктор релігієзнавства, історик релігії, філософії та сучасного мистецтва; головний редактор книжкової серії «Contemporary Philosophy» у видавництві Brill (Нідерланди, 2016–2019); голова відділу релігії, філософії та теології в Інституті Вільметта (2017–2021); викладає курси історії релігії, філософії, модерністського мистецтва та інших гуманітарних наук в Філадельфійському Університете мистецтв та Вищій теологічній спілці (Берклі, Каліфорнія); афілійований професор Об’єднаної духовної семінарії міст-побратимів Нью-Брайтона та Міннесоти; автор понад двохсот наукових, літературознавчих і публіцистичних статей у США, Канаді, Великій Британії, Нідерландах, Польщі, Чехії, Греції, Словаччині, Росії, Японії, Киргизстані, Узбекистані, Азербайджані; автор і редактор чотирнадцяти книг; володіє 10 іноземними мовами.

На лекції були присутні студенти-магістри спеціальності «Культурологія» та «Богослов’я»,  студенти-бакалаври спеціальності «Філософія», аспіранти спеціальності «Культурологія», викладачі кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності, а також були запрошені викладачі та аспіранти кафедр правознавства, конституційного права, історії та археології та керівник відділу аспірантури.

СЕРГЕЄВ_2.png

 

Тема лекції: «Проект Просвітництва та американська національна ідея» («The Project of the Enlightenment and the "American Dream"»). У своїй лекції проф. Сергеєв розповів про систему освіти у США, про витоки так званого «американського індивідуалізму», які формуються ще у школі  і закріпляються в університеті, що полягають у головної ідеї Просвітництва – свободі вибору свого життєвого шляху; кожний має право вчити те, що бажає, будувати життєвий шлях так, як він бажає, сповідувати ту релігію, яку він бажає. Ця ідея свободи, яка є символом США, розповсюджується не тільки на окремих людей, а й на побудову штатів у США: кожний штат – це окрема держава зі своєю головною релігією, системою цінностей тощо. Більш за це, якщо американець (а це – не нація, бо націй у США дуже багато зі всього світу) переїжджає до іншого штату, йому потрібно оформити дуже багато документів для проживання, на що може піти навіть пів року. Серед недоліків американської освіти Сергеєв назвав відсутність системи гуманітарної освіти: людина знає тільки те, що їй потрібно у її професії, а за межами цього – освітня і культурна пустота, «нуль» або «Середньовіччя», як виразився Сергеєв.

 

 

СЕРГЕЄВ_3.png

 

 

 

 

 

 

Після лекції відбулося обговорення, у якому прийняли активну участь аспірантка спеціальності «Культурологія» Ольга Телушкина,

СЕРГЕЄВ_4.png

 

студент спеціальності «Філософія» гр.ФФ-20д Олександр Гросицький,

 

проф. Смоліна О.О.,

СЕРГЕЄВ_5.png

 

проф. Чурсін М.М.,

СЕРГЕЄВ_6.png

 

 

 

 

 

доц. Сапицька  О.М.,

СЕРГЕЄВ_7.png

 

Під час обговорення піднімалися дуже цікаві питання про сутність і можливість технократії у США, характер американської культури, природу людини і співвідношення в неї душі та тіла, проблему безсмертя і навіть про ілюзорність існування на Землі людини як фізичної істоти.

Модератор лекції доц. каф. ФКІД Шелковая Н.В.

СЕРГЕЄВ_8.png

і всі присутні щиро подякували проф. Сергеєва М. за дуже цікаву та змістовну лекцію і її плідне обговорення.