«Страждаюче Відродження: моліться за художницю»

31 січня 2022 року на платформі Teams відбувся черговий семінар наукового товариства «Дискурс».

Канд. філос. наук, доцент нашої кафедри Олександр Сергійович Ухов ознайомив колег та аспірантів кафедри із творчістю російсько-британського дослідника Сергія Зотова – культуролога, мистецтвознавця, культурного антрополога, чия інтернет-аудиторія сягає пів мільйону осіб: розповів про його головні друковані праці, освітньо-просвітницьку діяльність, про нагороди та премії.

О. С. Ухов презентував доповідь «Страждаюче Відродження: моліться за художницю», підготовану за тематикою однієї з публікацій цього автора і присвячену полотну «Таємна вечеря» сестри Плавтілли Неллі (1524-1588), флорентійської художниці-самоуки, чи не першої відомої художниці Ренесансу. Особливу увагу було приділено своєрідності дискурсу, в якому С. Зотов та інші інтерпретують символіку «продуктів харчування» (зокрема, яблука та маринованого огірка), зображених у творах художників Відродження: на думку доповідача, у ньому забагато конотацій із медіа-дискурсом та провокативності щодо модернізації художньої свідомості Ренесансу. Жвавий інтерес і дискусію викликали питання «гастроцентричності» епохи, багатозначності символу огірка в образотворчій спадщині Карло Кривеллі та Плавтілли Неллі, художньої манери майстрині.

Учасники семінару висловили побажання: більш активно використовувати майданчик наукового товариства «Дискурс» для обговорення дискусійних питань сучасних культурологічних досліджень, у тому числі, тих що здійснюються викладачами та аспірантами кафедри.

Обговорення доповіді.png

Страждаюче Відродження.png
Таємна Вечеря.png

 

«Фрідріх Ніцше про шлях повернення до себе»

16 грудня 2020 року відбулося чергове засідання наукового товариства «Дискурс». Темою заходу була доповідь доцента нашої кафедри, кандидата філософських наук Наталії Валеріївни Шелкової «Фрідріх Ніцше про шлях повернення до себе». Серед учасників були не лише студенти, магістранти, аспіранти та викладачі нашої кафедри, але й колеги з інших кафедр Юридичного факультету, науковці з Харкова і Рівного. Після доклада пані Наталії відбулася плідна дискусія. В підсумку слухачі виразили подяку шановній доповідачці за цікаву доповідь і несподіваний ракурс погляду на усталені в науковій думці теми.

Шелковая о Ницше-1.jpg
Шелковая о Ницше-2.jpg