Історія кафедри

Кафедра будівництва, урбаністики та просторового планування створена наказом ректора 01 лютого 2003 року. Проте початок було закладено ще у 2001 році, коли професорами, академіками академії будівництва України Уваровим Євгенієм Павловичем та Локотошем Борисом Миколайовичем у СНУ ім. В. Даля було вперше введено спеціальність 7.06010103 Міське будівництво та господарство. Першим очільником кафедри була д.т.н., проф. Руденко Наталія Миколаївна.

 

Склад_каф_2009-2.jpgСклад кафедри (2009р.)

 

 

У 2015 році завідувачем кафедри було призначено д.т.н., професора Татарченко Галину Олегівну. Перед кафедрою стояли складні завдання: переїзд до нових приміщень та підготовка аудиторій до навчального процесу, організація документообігу. Завдяки сумісним зусиллям співробітників кафедри та небайдужих до alma mater здобувачів вищої освіти, усі труднощі були подолані, кафедра має високі показники, користується популярністю серед студентів, абітурієнтів та роботодавців..

TatGO.pngТатарченко Г.О., д.т.н., проф., зав.каф. Захист дипломного пректу (2015р.)-1.jpgЗахист дипломного проєкту 2015 р.

 


Кафедра є одною з молодих у структурі університету, складається з висококваліфікованих фахівців, має потужну та розвинену науково-технічну, дослідницьку базу та інфраструктуру для надання освітніх послуг європейського рівня.

Магістри-1.jpgЗахист магістерських робіт.

 

Підготовку фахівців кафедра здійснює згідно з новим складом освітніх та наукових програм: будівництво та цивільна інженерія, матеріалознавство і прикладна фізика та наноматеріали. Викладачі мають досвід підготовки за цілою низкою технічних спеціальностей. Основною метою діяльності кафедри є надбання майбутніми фахівцями навичок для забезпечення господарської діяльності, прийняття обґрунтованих рішень у галузі будівництва та комунального господарства, матеріалознавства та прикладної фізики.

IMG_20191111_113958-1.jpgВидання кафедри. IMG_20191111_114618-1.jpgВидання кафедри.

 

За останні п’ять років було отримано більше 20 патентів за тематикою «Опір матеріалів, захист від корозії» та «Порошкова металургія».

Общий 01-.jpgСклад кафедри (2019р.)

 

У 2018 році, у зв’язку з об’єднанням з Донбаським Державним технічним Університетом  склад кафедри розширився, і на сьогодняшній день є таким: завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Татарченко Г.О.; доктор технічних наук, професор Голоднов О.І.; 6 кандидатів технічних наук, доцентів: Білошицька Н.І., Уваров П.Є., Білошицький М.В., Соколенко В.М., Медвідь І.І., Філатьєв М.В.; кандидат фізико-математичних наук, доцент Хорошун Г.М.; 3 старших викладача: Шпарбер М.Є., Поркуян С.Л., Піддубний С.В.; провідний інженер Дісковська Т.А.; а також випускники магістратури кафедри: асистенти Татарченко З.С. та Соколенко К.В., старший лаборант Фурсова О.А., лаборанти Рижков В.С. та Писаренко М.В.

Кафедра приймає участь в українсько-польському спільному проекті «Дослідження властивостей сингулярного скелетону у діфрагованому світловому полі» за підтримки МОН України та Польщі; у міжнародних школах урбаністики у співробітництві з українськими та зарубіжними закладами вищої освіти (КНУБА(м. Київ), ХНУМГ імені О.М. Бекетова(м.Харків), НУВГП(м.Рівне), Національний університет «Києво-Могилянська академія») та міжнародними фондами (Eberhard-Schöck-Stiftung, Stiftung zur Förderung des Bauwesens, Heinrich-Böll-Stiftung(Німеччина)).

У лабораторії лазерної фізики факультету фундаментальних проблем технологій Вроцлавського політехнічного інституту (2018р.).jpg

У лабораторії лазерної фізики факультету фундаментальних проблем технологій Вроцлавського політехнічного інституту (2018р.)

Викладачі та співробітники кафедри ведуть ініціативні наукові програми за темами:

  1. Корозійна стійкість металевих матеріалів в умовах експлуатації та обґрунтований підбір конструкційних матеріалів.
  2. Проектування металевих ферм з комбінованим профілем.
  3. Інженерно-планувальні аспекти очищення повітря від забруднення магістральними мережами міст.

Здобувачі вищої освіти кафедри щорічно приймають активну участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, де мають можливість публікувати свої наукові роботи, та олімпіадах, де займають призові міста та доводять, що їх випускні кваліфікаційні роботи є не тільки конкурентоспроможними та сучасними, але й одними з найкращих в Україні.

На Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні технології в освіті та науці». Єгипет, 2018р.jpg

На Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні технології в освіті та науці». Єгипет, 2018р.

Сергій Поркуян і Тетяна Скурідіна.jpg

Скурідіна Тетяна, переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 192 "Будівництво та цивільна інженерія".

Дипломанти Всеукраїнської олімпіади-1.jpgБездоля Антон та Коржов Олексій, дипломанти Всеукраїнської олімпіади (2019р.)

(Далівці на Всеукраїнській студентській олімпіаді з міського будівництва та господарства)

Кафедра плідно співпрацює з підприємствами міста, такими як «МЖК «Мрія», «ОргХім», «Хімтехнологія», які забезпечують молодим фахівцям - випускникам кафедри, можливість зробити кар’єру у своїй галузі та застосувати отримані навички на практиці. Також випускники кафедри приймають активну участь у громадській діяльності.

Копилов Сергій Миколайович-1.jpg

Випускник магістратури кафедри (2018р.в.) Копилов Сергій Миколайович. Завідувач Сектору у Луганській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

 

Egor-1.jpg

Випускник магістратури кафедри (2020р.в.) Каширін Єгор Олексійович (зліва). Інженер з водопостачання та відновленню житла, Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

 

Illia-1.jpg

Випускник магістратури кафедри (2020р.в.) Середа Ілля Олександрович (в центрі). Інженер з водопостачання та відновленню житла, Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

 

IMG_0002-1.jpg

 

Здобувачі вищої освіти кафедри під час навчання беруть активну участь у різноманітних форумах, днях кар’єри та інших соціальних проектах, але, як і належить справжнім студентам, ніколи не забувають і про відпочинок.

192-1.jpg День института-1.jpg