Код і назва спеціальності:
161 «Хімічні технології та інженерія»
Назва ОПП: 
Хімічні технології та інженерія
Код і назва галузі знань:
16 «Хімічна та біоінженерія»
Кваліфікація:
Бакалавр з хімічних технологій та інженерії
Кількість кредитів:
240 кредитів ЄКТС
Рівень вищої освіти:
перший (бакалаврський)
Вимоги до попереднього рівня освіти: 
 

- повної загальної середньої освіти;
- наявність освіти за освітньою програмою молодшого бакалавра за відповідною спеціальністю

Вимоги щодо отримання кваліфікації:

документ про вищу освіту видається особі, яка успішно виконала освітню програму та пройшла атестацію. Випускна атестація здійснюється оцінюванням ступеню сформованості компетентностей
Форма атестації

 

Атестація випускників освітньої програми спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» за освітньою програмою «Хімічні технології та інженерія» проводиться у формі захисту кваліфікаційної роботи та завершується видачою документу встановленого зразка про присудження йому ступеня бакалавра з хімічних технологій та інженерії за освітньо-професійною програмою «Хімічні технології та інженерія».
Атестація здійснюється відкрито і публічно

Програмні результати навчання:





























 

РН 01. Знати математику, фізику і хімію на рівні, необхідному для досягнення результатів освітньої програми.
РН 02. Коректно використовувати у професійній діяльності термінологію та основні поняття хімії, хімічних технологій, процесів і обладнання виробництв хімічних речовин та матеріалів на їх основі.
РН 03. Знати і розуміти механізми і кінетику хімічних процесів, ефективно використовувати їх при проектуванні і вдосконаленні технологічних процесів та апаратів хімічної промисловості.
РН 04. Здійснювати якісний та кількісний аналіз речовин неорганічного та органічного походження, використовуючи відповідні методи загальної та неорганічної, органічної, аналітичної, фізичної та колоїдної хімії.
РН 05. Розробляти і реалізовувати проекти, що стосуються технологій та обладнання хімічних виробництв, беручі до уваги цілі, ресурси, наявні обмеження, соціальні та економічні аспекти та ризики.
РН 06. Розуміти основні властивості конструкційних матеріалів, принципи та обмеження їх застосовування в хімічній інженерії.
РН 07. Обирати і використовувати відповідне обладнання, інструменти та методи для вирішення складних задач хімічної інженерії, контролю та керування технологічних процесів хімічних виробництв.
РН 08. Використовувати сучасні обчислювальну техніку, спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні технології для розв’язання складних задач і практичних проблем у галузі хімічної інженерії, зокрема, для розрахунків устаткування і процесів хімічних виробництв.
РН 09. Забезпечувати безпеку персоналу та навколишнього середовища під час професійної діяльності у сфері хімічної інженерії.
РН 10. Обговорювати результати професійної діяльності з фахівцями та нефахівцями, аргументувати власну позицію.
РН 11. Вільно спілкуватися з професійних питань усно і письмово державною та іноземною мовами.
РН 12. Розуміти принципи права і правові засади професійної діяльності.
РН 13. Розуміння хімічної інженерії як складника сучасних науки і техніки, її місця у розвитку інженерії, української держави та загальносвітової культури.
РН 14. Використовувати дані про властивості матеріалів, положення матеріалознавства, закономірності тепло- масообмінних процесів хімічної технології, закони хімічної термодинаміки та кінетики, системного аналізу, правила техніки безпеки та БЖД - розраховувати матеріальні та теплоенергетичні баланси типових тепло- масобмінних, енерготехнологічних та хімічних процесів у виробництвах базової хімічної продукції, з метою визначення параметрів технологічних процесів хімічної технології для ТЗ або технологічного  регламенту.

Здатність до працевлаштування
 
Бакалавр спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» може займати посади інженера, інженера-технолога (хімічні технології), інженера-дослідника, молодшого наукового співробітника

Доступ до подальшого навчання:

 

Бакалавр спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» може продовжувати навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра в галузях 13 «Механічна інженерія», 14 «Електрична інженерія», 16 «Хімічна та біоінженерія», 18 «Виробництво та технології».




 

Випускова кафедра: кафедра «Хімічної інженерії та екології».
ННІ/факультет:  інженерії.
Керівник освітньої програми: доктор технічних наук, доцент, професор кафедри ХІЕ Глікіна Ірина Маратівна, e-mail: glikina@snu.edu.ua, моб.т. +380 95 914 8128