Освітня програма: 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Спеціальність: 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Галузь знань: 14  «Електрична інженерія».

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка – об’єднує цілий електроенергетичний комплекс, який включає виробництво, передачу, розподілення та перетворення електричної енергії; електротехнічне устаткування, електромеханічне та комутаційне обладнання, електромеханічні та електротехнічні системи, електропровід, електричні машини й апарати.

Основні дисципліни професійного спрямування

• Електричні системи та мережі
  • Електропосточання
  • Техника високих напруг
  • Мікропроцесорна техніка
  • Електричні машини
  • Теорія автоматичного керування
  • Основи електроприводу
  • Релейний захист та автоматика
  • Енергозбереження
Для підготовки спеціалістів з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки використовуються сучасні освітні підходи на основі новітніх та прогресивних інформаційних технологій, використовуються сучасні комп’ютерні засоби проектування та розробки електричних схем та мереж, електричного та електротехнічного обладнання і машин, розкриваються питання автоматизованого та дистанційного керування електричними об’єктами на основі мікропроцесорної та мікроконтролерної техніки, проводиться розбір питання проектування та впровадження прогресивних енергоефективних та енергоощадних джерел енергії для побутових та промислового енергетичних об’єктів.

Не можна уявити сучасне життя без наукових відкриттів в галузі енергетики. Рівень розвитку цієї галузі визначає стан економіки країни. Професійно забезпечувати стабільну роботу енергетичного господарства та розвивати потужну енергетичну базу України покликані випускники спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Впродовж навчання здобувач вищої освіти має можливість:

• проходити практику на базі енергогенеруючих, енергопостачальних електроремонтних, електровиробничих, електрообслуговуючих підприємствах;
  • приймати активну участь к науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, тематичних виставках.

Кафедра електричної інженерії має сучасні навчальні лабораторії кафедри та комп′ютерні класи для проведення практичної та наукової роботи.

Фахівці, які закінчили цю спеціальність, займаються розробкою проектної та робочої документації окремих вузлів електроенергетичних систем, розробкою комп'ютерних варіантів проектної та конструкторської документації, розрахунком електричних схем і застосуванням обчислювальної техніки при проектних розрахунках, плануванням навантажень і витрат електроенергії, управлінням роботою електроустаткування електростанції (підстанції), контролем роботи автоматичних систем управління енергетичними установками, обслуговуванням енергетичних установок та електроустаткування електростанції (підстанції) районних електричних мереж.

Основніпервинні посади, на яких можуть працювати випускники після закінчення навчання:

• Інженер-енергик
  • Інженер з налагодження, удосконалення технології та експлуатації електричних станцій та мереж
  • Інженер служби ліній енергопідприємства
  • Інженерслужби розподільчих мереж
  • Енергодиспетчер

Впродовж навчання здобувач вищої освіти має можливість:

Основні дисципліни професійного спрямування

• Електричні системи та мережі