Освітньо-професійна програм: «ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ»
Спеціальність: 133 «Галузеве машинобудування»
Галузь знань: 13 «Механічна інженерія»
Кваліфікація: «Магістр з галузевого машинобудування»

Галузеве машинобудування – це спеціальність широкого профілю, яка вивчає:
  • організацію промислових виробництв;
  • будову машин, устаткування, мехатронних системи та комплексів;
  • методи і засоби їх проектування, дослідження, виробництва, експлуатації та утилізації;
  • засоби і методи випробовування та контролю якості продукції;
  • системи технічної документації, метрології та стандартизації.
освітніх компонентів формує індивідуальні траєкторії навчання. Магістрам з галузевого машинобудування забезпечується якісне студентсько-центроване та проблемо-орієнтоване навчання, з елементами самонавчання, навчання через лабораторні та практичні роботи. Викладання проводиться з використанням новітніх та прогресивних інформаційних технологій, інтерактивних занять, електронного Модульного середовища навчального процесу СНУ ім. В. Даля. Обов’язкові компоненти надають загальну підготовку, мовні компетенції, фахові знання за обраною спеціальністю. Наявність у програмі вибіркових освітніх компонентів формує індивідуальні траєкторії навчання.

Магістри з галузевого машинобудування набувають компетентностей:

• розробка нових та удосконалення наявних конструкцій різних машин і обладнання;
  • розробка нових та удосконалення наявних технологічних процесів виробництва продукції машинобудування;
  • застосування сучасних методів проектування на основі моделювання об’єктів та процесів галузевого машинобудування;
  • засоби і методи випробовування та контролю якості продукції;
  • використання аналітичних методів та комп’ютерних програмних засобів для розв’язування інженерних завдань галузевого машинобудування, зокрема, в умовах технічної невизначеності.

Освітня програма «Галузеве машинобудування» охоплює всі аспекти розробки технічних систем від початкових інженерних ідей до кінцевого варіанту спроектованої технічної системи та її підтримки після введення в експлуатацію.

Основні дисципліни професійного спрямування:

• Методологія та організація наукових досліджень;
  • Дослідження, випробування та діагностика машин і обладнання;
  • Конструювання, розрахунок та САПР машин і обладнання;
  • Методи оптимізації технологічних систем;
  • Інтегровані технології машинобудування;
  • Мехатронні системи в машинобудуванні;
  • Надійність та довговічність машин і обладнання;
  • Основи інженерного консалтингу.
Магістри з галузевого машинобудування можуть займати посади інженерів-конструкторів, інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів, інженер з комплектації устаткування, інженер-дослідник, науковий співробітник, інженер-механік, інженер з налагодження й випробувань, інженер з організації експлуатації та ремонту, інженер з підготовки виробництва, інженер із впровадження нової техніки й технології.
Кафедра машинобудування та прикладної механіки має достатні матеріально-технічні ресурси для організації та провадження освітнього процесу за освітньою програмою.

На кафедрі створено лабораторію Mechlab з сучасним комп’ютерним та інформаційним обладнання, оснащеним ліцензійним програмним забезпеченням ANSYS Academic Teaching Mechanical та САПР PTC Creo, що використовується для вирішення широкого кола інженерних задач із застосуванням новітніх підходів та методів прогнозування.

Впродовж навчання здобувачі вищої освіти мають можливість проходити практику на машинобудівних підприємствах області та приймати активну участь к науково-практичних конференціях, круглих столах, семінарах, тематичних виставках.