Семінар професора Владіміра Цукрука (Prof. Vladimir Tsukruk)

Лис. 11, 2023

Сергій Олександрович Кудрявцев

Запрошуємо здобувачів вищої освіти кафедри хімічної інженерії та екології, що навчаються за спеціальністю Хімічні технології та інженерії і не тільки, скористатися можливістю спілкування і прослухати лекцію Проф.Владіміра Цукрука (Prof. Vladimir Tsukruk), директора Центру мікроаналізу Технологічного інституту Джорджії, Атланта, США

Наступного тижня, 15 листопада о 16-00.

Лектор: Проф.Владімір Цукрук (Prof. Vladimir Tsukruk), директор Центру мікроаналізу Технологічного інституту Джорджії, Атланта, США. Вищу освіту та ступені кандидата і доктора хімічних наук здобув в Україні. У постдокторантурі, виконував дослідження в Дармштадтському і Марбурзькому університетах та університеті Акрона. Співавтор більше 550 статей, процитованих близько 40 000 разів, з H-індексом понад 100, підготував 120 аспірантів і докторантів.

Тема доповіді «Біологічно активні функціональні наноматеріали: від дієвих гнучких магнітів до фотонної логіки» («Bio-enabled Functional Nanomaterials: from Actuating Flexible Magnets to Photonically-Assisted Logic»). У доповіді лектор представить результати створення функціональних гібридних наноматеріалів з хіральних нематичних полісахаридів у поєднанні з оксидами графену, магнітними наночастинками та квантовими точками для адаптивних матеріалів, магнітних фотонних матеріалів і тонкоплівкової електроніки. Розповість про стабільні фотонні наноматеріали з нанокристалів целюлози та нановолокон, декорованих високофотолюмінесцентними органічними барвниками або вуглецевими квантовими точками. Поділиться результатами щодо магнітно-керованої однорідної фотонної організації нанокристалів бактеріальної целюлози, декорованих суперпарамагнітними наночастинками. Також мова буде йти про польові транзистори з багатозначною логікою, які дозволяють значно підвищити здатність до шифрування за допомогою світлового імпульсу.

Мова семінару — англійська.

Zoom link:

Passcode: Ch24022022

Lecture abstract:

Bio-enabled hybrid nanomaterials represent a novel class of functional materials, which uses bio-derived materials, bioinspiration and biomimetic approaches to design functional nanomaterials and structures with co-assembled biological and synthetic components via lyotropic chiral nematic liquid crystal phase to bring best of two worlds: diverse adaptive photonic functions and mechanical strength, flexibility, and scalability. In this talk, we summarize our recent results on functional hybrid nanomaterials from chiral nematic polysaccharides co-assembled with graphene oxides, magnetic nanoparticles, and quantum dots for adaptive chiroptical materials, magnetic photonic materials and thin film electronics. Firstly, we discuss robust photonic nanomaterials from cellulose nanocrystals and nanofibers decorated with highly photoluminescent organic dyes or carbon quantum dots for tailored emission of linear and circular polarized light. Secondly, we present results on magnetically steerable uniform photonic organization of bacterial cellulose nanocrystals decorated with superparamagnetic nanoparticles. Assembly under weak magnetic field gradients enables transformation from helicoidal cholesteric to uniaxial nematic phase with near-perfect orientation order parameter was achieved across large areas, enhanced mechanical robustness, and fast actuation ability. Finally, we demonstrate bio-enabled field effect transistors with multi-valued logic for dramatically elevated light-triggered encryption ability.