Лекцію «Ґендерні особливості східно-християнської іконографії»

Жов. 25, 2022

Ірина Миколаївна Сілютіна

25 жовтня 2022 р. аспірантка нашої кафедри Юлія Хлистун (наук. кер. проф. О.О. Смоліна), яка зараз є науковою співробітницею SA Narva Muuseum (м. Нарва, Естонія), прочитала лекцію «Ґендерні особливості східно-християнської іконографії». Лекція відбулася в межах дисципліни «Візуальна культура: ґендерний аспект» (група Кл-22дм, магістранти-культурологи 1-го року навчання), а саме, теми «Традиційні та сучасні візуальні мистецтва у світлі ґендерного підходу» та була подана як презентація ретельно підібраної та систематизованої візуальної інформації – фрагментів розпису та іконостасів православних храмів. Юлія Ігорівна чітко визначила основні теоретико-методологічні підходи до тлумачення ґендера та обґрунтовала власний дослідницький підхід, охарактеризувала виховну функцію ґендера і специфіку її прояву у різних іконографічних сюжетах. Особливим чином було представлено класифікацію індексальних знаків, притаманних чоловічим та жіночим образам в іконопису та храмовому розпису як традиційних візуальних мистецтвах. Атмосфера доброзичливості ї довіри, постійний зворотній зв’язок із аудиторією дозволили обом сторонам насолодитися розкішшю спілкування-розуміння та перетворили цю гостьову лекцію на справжній урок самопізнання.

2.png

3.png

Кафедра висловлює величезну подяку шановній Юлії Ігорівні і пропонує їй розробити на основі прочитаної нею лекції курсу (вибіркової дисципліни) за цією тематикою для магістрантів спеціальності 034.

4.png