Онлайн-лекція лауреата Нобелівської премії з хімії проф. Дан Шехтман (Prof. Dan Shechtman)

Вер. 15, 2023

Сергій Олександрович Кудрявцев

Запрошуємо здобувачів вищої освіти кафедри хімічної інженерії та екології, що навчаються за спеціальністю Хімічні технології та інженерії і не тільки, скористатися можливістю спілкування і прослухати онлайн-лекцію лауреата Нобелівської премії з хімії 2011 року «За відкриття квазікристалів», почесного професора кристалографії та матеріалознавства у Техніоні – Ізраїльському Інституті Технологій, а також в Університеті Науки і Техніки штату Айова, США - Проф. Дан Шехтман (Prof. Dan Shechtman).

Тема доповіді «Quasi-periodic Crystals, a Paradigm Shift in Crystallography». У доповіді проф. Шехтман розповість про дослідницький шлях, який привів його до відкриття квазікристалів, і про справжні наукові баталії, що ставили під сумнів усю його працю.   Проф. Шехтман – енергійна та неординарна особистість, якій на семінарі можна буде поставити питання у різних сферах науки і життя. У науці проф. Шехтману вдалося пояснити абсолютно нові явища і довести їх попри повне заперечення з боку авторитетніших колег. Також він навчився вдало поєднувати науку і підприємництво сам і радо заохочує до цього інших. Проф. Шехтман впевнений, що дітей з самого малку треба вчити науковим дисциплінам на цікавих прикладах, а старшій молоді привівати дух підприємництва, наприклад, вчити ще у школі, як відкрити стартап. Зі сфери політики можна спитати проф. Шехтмана, як балотуватися у президенти країни, він знає нюанси з власного досвіду. Поговорити про прекрасне – теж до проф. Шехтмана, адже він ще й митець і виготовляє ювелірні прикраси власноруч.

Zoom link: https://us02web.zoom.us/j/4590042894?pwd=dEZzSjlMbEdkQnhNODZYYjJoekVPUT09

Passcode: Ch24022022

Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.cominfo@isc.kh.ua).

Мова семінару — англійська.

Участь вільна.

Для тих, хто не зміг відвідати онлайн зустріч, посилання на запис:

Проф. Дан Шехтман (Prof. Dan Shechtman) Тема доповіді «Quasi-periodic Crystals, a Paradigm Shift in Crystallography»