Адаптаційний тренінг "Включення особистості до комфортного соціально-психологічного простору закладу вищої освіти".

Вер. 16, 2021

Будь-яке навчання, особливо у закладі вищої освіти, справа не з легких. Однією з найважливіших передумов успішної навчальної діяльності першокурсників є їхня своєчасна адаптація до нових умов навчання у ЗВО. Перший курс може стати точкою опори для молодої людини, а може призвести до різних деформацій у поведінці, спілкуванні та навчанні, адже саме на першому курсі формується ставлення молодої людини до навчання, майбутньої професійної самореалізації. Нерідко процес соціально-психологічної адаптації першокурсників протікає стихійно. Водночас не всі здобувачі вищої освіти, потрапляючи в атмосферу нового для них навчального закладу, здатні швидко адаптуватися. Звідси виникає необхідність удосконалити процес адаптації вчорашніх школярів до університетського життя. Задля успішності проходження процесу адаптації першокурсників, що вступили на навчання на освітню програму "Психологія" у 2021 році (спеціальність 053 Психологія, кафедра психології та соціології), у перші дні нового навчального року здобувачами вищої освіти вже 4-го тієї ж спеціальності було проведено адаптаційний тренінг під назвою: "Включення особистості до комфортного соціально-психологічного простору закладу вищої освіти". Було проведено безліч вправ: на знайомство, підвищення якості комунікації, розкриття потенціалу учасників.

У заході прийняли участь не тільки здобувачі вищої освіти першого курсу, а й 2-го. Ми ставимо на меті постійний діалог між майбутніми психологами різних курсів навчання, між діючими здобувачами вищої освіти та випускниками, що вже працюють за фахом, для налагодження взаємодії серед всіх учасників навчально-виховного процесу спеціальності 053 Психологія та всебічної допомоги один одному. Це й розширення кола друзів, це й підтримка, це й поради. Система підтримки "здобувач-здобувач" дуже гарно працює. Головне - якнайшвидше відчути себе частиною великої дружної далівської родини, здобути міцні знання та практичні компетентності.