Cемінар для здобувачів спеціальності Психологія на тему: «Професія поліграфолог: становлення та розвиток в Україні»

Травень 18, 2021

Продовжуємо серію зустрічей із випускниками спеціальності «Психологія» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, нашими стейкголдерами. 17 травня 2021 року відбувся цікавий семінар для здобувачів спеціальності Психологія (освітня програма «Психологія», кафедра психології та соціології) на тему: «Професія поліграфолог: становлення та розвиток в Україні», який провів Шаповалов Віталій, випускник 2006 року, магістр психології, експерт-поліграфолог, голова громадської організації «Колегія поліграфологів України», головний редактор наукового журналу «Оцінка достовірності: наукові дослідження та практика» (м. Київ). Коли ми бажаємо визначити особливості будь-якої професії, доцільно спочатку виявити, чому виникла ця професія. Пан Віталій розповів майбутнім психологам історію становлення професії поліграфолог. Поліграфологом називається фахівець, який проводить опитування з використанням поліграфа (детектора). Ця людина зобов'язана аналізувати записи апарату, бути уважним до реакцій людини, і в результаті робити узагальнені висновки у зв’язку із отриманим результатом. Було акцентовано увагу присутніх на тому, як правильно обрати спеціальність для навчання та отримання відповідних компетентностей, як обирати після отримання диплома психолога відповідні курси з підготовки поліграфологів. Охарактеризував особливості роботи фахівця із апаратно-програмним комплексом під назвою «поліграф». Згідно з Національним класифікатором професій в Україні "ДК 003:2010", який набрав чинності з 01.11.2010 року, була додана професія "експерт-поліграфолог". Вважаємо, що такі зустрічі є дуже корисними, тому що пошук місця роботи по закінченню навчання, успішне працевлаштування є дуже важливим елементом. Завдяки таким зустрічам ми формуємо особистість майбутнього професіонала та сприяємо успішній самоідентифікації із професією. Дякуємо пану Віталію за відкритість, готовність завжди допомогти, ділитись практичним досвідом. Наші випускники – наша гордість!