Квітень 24, 2023

Продовжуємо зустрічі з нагоди дня психолога. 21 квітня 2023 року вебінар для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія кафедри психології та соціології на тему «Громадська організація «Опіка ангела»: підтримка для батьків, що пережили втрату дитини» провела волонтерка цієї організації, ведуча груп підтримки та супроводу для батьків, які втратили дітей на будь-якому терміні вагітності, під час народження та за перший рік життя Мойсеєнкова Юлія, яка зараз теж навчається на нашій кафедрі. Тема та діяльність важка, проте вкрай необхідна. Учасники вебінару узнали про особливості діяльності даної організації, про програми психологічної підтримки, які реалізуються. Увагу було приділено Міжнародним стандартам по роботі з батьками, що переживають перинатальну втрату. Насьогодні у перинатальних та неонатальних центрах успішно працюють системи підтримки батьків у горі. Існує он-лайн програма для медичних працівників «Коло турботи». Працює інформаційний блог із назвою «Хто був частинкою мене, навіть короткий час, буде в моєму серці назавжди». Головний акцент було зроблено на психологічній програмі «Бути батьками ангела», яка розроблена психологами та батьками, які пережили втрату. Мета програма – як змогти впоратись із горем та повернутись до життя, прийняти втрату та впоратись із складними емоціями та емоційними станами, знайти внутрішній ресурс.