Міжнародна конференція «Медіація: Навчання та трансформація суспільства/ MEDIATS»

Січ. 27, 2022

Керівниця університетського центру медіації, доктор психологічних наук, професорка кафедри психології та соціології Ольга Лосієвська та фахівчиня центру, асистент кафедри психології та соціології Марина Кобиляцька 24-25 січня 2022 року прийняли участь у Міжнародній конференції в рамках реалізації проекту ЄС Еразмус+ з розбудови потенціалу вищої освіти: «Медіація: Навчання та трансформація суспільства/ MEDIATS», яка проходила на базі університету економіки та права «Крок» (м. Київ). Учасниками конференції були представники закладів вищої освіти Нідерландів, Грузії, Латвії, Іспанії, Азербайджану, різних областей України. Перший день конференції було присвячено розгляду питання становлення медіації і саморегулювання цієї послуги в Україні. Обговорювались питання забезпечення якості медіаційних послуг. Представлено презентації Національної асоціації медіаторів України (НАМУ), Ліги медіаторів України (ЛМУ), Асоціації сімейних медіаторів України (АСМУ). Проводилась панельна дискусія за участі представників академічної спільноти України, Нідерландів, Грузії, Латвії, Іспанії, Азербайджану, представників громадських організацій та асоціацій медіаторів України. На панельній дискусії також було представлено й Університетський центр медіації Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Другий день конференції зайняло проведення воркшопів. Обговорювались питання особливостей формування та розвитку навичок з психології медіації, бізнес-медіації, конфлікт-консалтінгу, менеджменту конфліктів. Учасники конференції дійшли спільного висновку, що головний фактор успіху при запровадженні медіаційної процедури – знайти методи та допомогти обрати учасникам конфлікту інструменти вирішення, які працюють найкраще, а головним найкращім інструментом є відповідальність сторін. Зустрічі такого плану є дуже корисними та ефективними задля обміну думками. Дякуємо організаторам за запрошення та корисний досвід. Сподіваємось на подальшу співпрацю задля розбудови потенціалу вищої освіти.