Виховний захід на тему "Зупинимо булінг разом"

Лис. 5, 2021

05 листопада 2021 року за ініціативою здобувачів вищої освіти четвертого курсу спеціальності 053 Психологія кафедри психології та соціології Лифенком Русланом, Архіповою Іриною, Мартиновою Ганною та Кривогузом Кирилом зі школярами випускних класів середньої загальноосвітньої школи I - III ступенів № 6 м. Сєвєродонецьк проведено виховний захід на тему "Зупинимо булінг разом". Мета заходу - ознайомити школярів із поняттям "булінг", сформувати власне відношення до цього неприємного та агресивного явища, вміти розрізняти поведінку під час булінгу та ситуаційного конфлікту. Булінг (bullying, від анг. bully - хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) — це форма психічного насильства у вигляді тиску, дискримінації, цькування, бойкоту, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи. Ця тема була обрана для семінару-тренінгу у зв'язку із тим, що майже 38% підлітків в Україні ставали жертвами булінгу, за визначенням UNICEF. Школярам надано практичні рекомендації щодо поведінки, якщо вони або їх оточуючи стали жертвами булінгу або свідками цькування, до кого треба відразу звертатись за порадами та допомогою. Це батьки, вчителі та психологи. Саме психологи мають достатню кількість інструментів, знань та навичок для виявлення, профілактики та протидії булінгу (цькуванню). Увагу присутніх було акцентовано на передбачене законом покарання за булінг - це штрафи або громадські роботи. Варто пам’ятати, що не можна заплющувати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.