Відбулось чергове засідання Університетського центру медіації

Травень 14, 2024

13 травня 2024 року відбулось чергове засідання Університетського центру медіації. Для здобувачів вищої освіти спеціальності 053 Психологія освітньої програми «Психологія» кафедри психології та соціології факультету здоров’я людини, на базі якої функціонує центр, та викладачів кафедри проведено вебінар на тему ""Сімейна медіація та її особливості". Мета вебінару - ознайомлення присутніх з проблемою сімейної медіації, її особливостей, а також викликів, з якими стикаються медіатори під час розв'язання конфліктів у сімейній сфері; додаткові потреби та інтереси сторін в сімейних кейсах. Ведучими вебінару виступили членкині Асоціації сімейних медіаторів України: Тетяна Войтюк (членкиня правління ГО «Асоціація сімейних медіаторів України», волонтерка ГО «Ліга медіаторів України»), Світлана Мироненко (тренерка, адвокатка, координаторка в ГО «Ліга медіаторів України»), Оксана Мельниченко (тренерка, експертка з соціальної роботи, координаторка в ГО «Ліга медіаторів України»). На вебінарі обговорювались питання комунікативної, конфліктологічної, правової компетентності сімейного медіатора. Сімейна медіація дозволяє врахувати потреби кожної сторони конфлікту; передбачає різні способи визначення потреб та бажань дитини у вирішенні питань, які її безпосередньо стосуються; націлена на пошук рішень, які влаштовують усіх учасників, та у виконанні яких вони зацікавлені; сприяє відбудові довіри та покращенню комунікації між сторонами; дає емоційну підтримку та відчуття безпечного простору. Сімейний медіатор допомагає впоратись з емоціями, налагодити конструктивну взаємодію між батьками та сприяє врахуванню потреб та інтересів дитини під час конфлікту між батьками.