Здобувачі вищої освіти спеціальності Психологія відвідали Координаційний центр надання допомоги ВПО з Луганщини при Сватівській міській військовій адміністрації Сватівського району Луганської області, який розташований у м. Бровари

Березень 2, 2024

Формування в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я – головна та визначальна місія Всеукраїнської програми ментального здоров’я національного рівню «Ти як», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. З цією метою та задля навчання навичкам відновлення ментального здоров’я, в перший день весни 1 березня 2024 року, здобувачі вищої освіти спеціальності Психологія (освітньої програми «Психологія») Прохор Луценко, Дар’я Рахманова та Надія Ромас (учасники проєкту IDEA CREATIVE TEAM), разом із завідувачкою кафедри психології та соціології факультету здоров’я людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, професоркою, доктором психологічних наук Юлією Бохонковою, відвідали Координаційний центр надання допомоги ВПО з Луганщини при Сватівській міській військовій адміністрації Сватівського району Луганської області, який розташований у м. Бровари Київської області, та провели семінар-навчання для внутрішньо переміщених осіб Луганської області на тему «Розвиток навичок стресостійкості та резильентності у ВПО в ситуаціях життєвих змін». Захід проведено за ініціативи та підтримки заступниці голови Луганської обласної державної адміністрації із соціальних та гуманітарних питань, уповноваженої з питань впровадження в Луганській області програми ментального здоров’я «Ти як» Катерини Безгинської та заступниці директора Департаменту охорони здоров’я Луганської обласної державної адміністрації, регіональної координаторки проєкту ментального здоровя «Ти як» Інни Сазонової. На заході був присутній керівник Сватівської міської військової адміністрації Сватівського району Луганської області Олександр Міткевич, з яким обговорили перспективи для подальшого плідного та різнобічного співробітництва. Участь у заході прийняли близько 35 осіб з числа ВПО та співробітники координаційного центру. Протягом тренінгу учасники опановували навички боротьби зі стресом та страхом, навчались методам регулювання емоційних станів та психологічного відновлення, знімали напругу в тілі, підіймали сумний настрій та відволікались від поганих думок за допомогою методів арт-терапії, дихальних вправ та інших психотерапевтичних практик. Представники університету після завершення тренінгу ознайомили присутніх з інформацією про особливості вступної кампанії цього року та запросили бажаючих та членів їх родин приєднатись до команди Далівського університету, і продовжувати навчання протягом життя саме в нас, формуючи свій власний шлях до успіху у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля.