Конференція «Рік потому: оцінка ситуації в ЄС для українських жінок, переміщених через війну»

Березень 10, 2023

Ірина Миколаївна Сілютіна

24 лютого 2023 року на базі EUI European University Institute у Ф’єзолє, Флоренція відбулася інтердисциплінарна конференція «Рік потому: оцінка ситуації в ЄС для українських жінок, переміщених через війну», яка була присвячена оцінкам становища українських жінок переміщених до ЄС, обговорювалися можливості та виклики, з якими вони стикаються, а також відстежувалися зміни в їхніх індивідуальних стратегіях з тим, щоб результати досліджень сприяли адвокації прав українських громадянок і громадян в ЄС. Конференцію проводив Центр міграційної політики, що є частиною Центру Роберта Шумана, Європейського університету. Панель «Integration, inclusion and attitudes towards the Other» проводилась під головуванням далівки, доц. Щербини М.М., яка почала розмову з важкоъ думки про те, що раза ми є дослідницями і водночас - об'єктами дослідження. Обговорювалося ставлення до українських громадянок у ЄС з боку різних приймаючих країн – законодавства, так і спільноти, різних соціальних груп, зокрема діаспори, яка частково перетворилася на невидиму сітку підтримки.