Участь у конференцї

Жов. 9, 2023

Ірина Миколаївна Сілютіна

Викладачі кафедри політологічних та культурологічних студій юридичного факультету продовжують активну співпрацю із науковцями європейських університетів в межах обміну досвідом та апробації результатів наукових досліджень на вересневих Міжнародних конференціях. Так професор Ольга Смоліна стала учасницею щорічної Міжнародної наукової конференції Religious Education and Religiosity of Young People в місті Белград (Сербія), яка була організована The Institut of Social Sciences за широкої підтримки науковців із Болгарії, Боснії та Герцеговини, Північної Македонії, Сербії, Турції, України, Хорватії, Черногорії. Проблематика доповідей на конференції торкалася різних аспектів сприйняття релігійності в усіх конфесіях, що поширені в європейському і балканському регіоні. Тематика конференції стала актуальною, враховуючи, що конфесійність вважається і на практиці є складовою національної ідентичності, а також з огляду на необхідність якомога безконфліктнішої взаємодії представників різних конфесій і поглядів у сучасному динамічному суспільстві. Конференція була організована сербським науковцем, фахівцем із соціології релігії, доктором Мірко Благоєвичем, з яким кафедра підтримує тісні стосунки більше як 10 років поспіль. Науковиця продовжила популяризацію української культури на науковій конференції "Българите в огледалото на по-близки и по-съседни съседи - проблеми при изграждане на образа" («Болгари в дзеркалі сприйняття близьких і далеких сусідів: проблеми формування образу»), що відбулася в Софійському університеті "Св. Клімент Охридський". Доповідь була присвячена образу Болгарії і болгар в очах українців в період української революції 1917-1921 рр і сьогоднішні паралелі та мала на меті зміцнення українсько-болгарських наукових зв'язків.