Кафедра економіки і підприємництва зосереджує свої дослідження у таких ключових напрямах: сталий розвиток, інновації, економічна безпека, соціальний капітал, глобалізаційні процеси, інституціоналізм, циркулярна, цифрова економіки. Дослідження охоплюють широкий спектр питань, від макроекономічних процесів до мікроекономічних проблем підприємств.
ДН-03-19 "Теоретико-методологічні основи управління для забезпечення сталого розвитку на регіональному рівні в умовах гібридних загроз та постконфліктної трансформації" (номер державної реєстрації 0119U100436, 2020 р.).
Організаційно-економічний механізм управління змінами відносин власності в транзитивних умовах життєдіяльності українського суспільства (номер державної реєстрації 0119U103876, 2019-2020)
Моделі господарської поведінки вітчизняних суб'єктів господарювання й управління та їх вплив на відтворення відносин власності (номер державної реєстрації 0120U100420, 2020-2021)
На кафедрі застосовуються різні форми організації науково-дослідної роботи у рамках кафедральної тематики, серед яких
СПІВПРАЦЯ З ПІДПРИЄМСТВАМИ
Фахівці кафедри постійно співпрацюють з підприємствами регіону, надають консультаційні послуги, проводять тематичні дослідження діяльності певних суб’єктів та виявляють можливості для покращення їхньої результативності.
У межах плідної співпраці з підприємствами кафедра економіки і підприємництва успішно реалізувала низку господарських тем, спрямованих на підвищення ефективності діяльності підприємницьких структур в сучасних умовах.
Зокрема, виконані договори на проведення науково-дослідних робіт за такими темами:
• «Оптимізація виробничого потенціалу ПрАТ «Імпульс»» (договір № Е-11-23, 2023 рік). Апробований науковий результат – методичний підхід до оптимізації виробничого потенціалу на основі графічного аналізу, що дозволяє діагностувати резерви підвищення ефективності використання ресурсів підприємства.
• «Розробка стратегії управління ризиками для ланцюгів постачання в умовах військових дій» (ТОВ «ІМПЕКС ЛОГІСТИК», договір № Е-04-24, 2024 рік). Апробований науковий результат – методика оцінювання ризиків у ланцюгах постачання, яка забезпечує аналітичну основу для стабілізації діяльності підприємств в умовах воєнних дій.
• «Розробка стратегії розвитку підприємства в умовах військових дій» (ТОВ «Миронівський продукт», договір № Е-05-24, 2024 рік). Апробований науковий результат – методологія розроблення адаптивної стратегії для підприємств агропромислового сектору, яка сприяє підвищенню гнучкості і здатності швидко пристосовуватися до кризових обставин та змінених умов господарювання.
Також науковці кафедри на довгостроковій основі співпрацюють з транспортно-логістичними підприємствами ТОВ «Компания Транспеле» (договір № 4/15.01, 2018 р.) та ТОВ «ЛАА Транс» (договір № 2/11.01, 2023 р.), надаючи їм послуги з наукового консультування.
СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Важливим аспектом діяльності кафедри і ключовим елементом забезпечення якості освітнього процесу є активне залучення здобувачів до наукових досліджень. Наукова діяльність студентів організовується відповідно до спеціалізації та напрямів досліджень кафедри. Така діяльність включає, участь здобувачів у наукових дискусіях, конференціях, круглих столах тощо; виконання дослідницьких проєктів за тематикою кафедри з підготовкою конкурсних наукових робіт, статей, тез, кваліфікаційних робіт, що спрямовані на вирішення актуальних науково-практичних питань.
Щорічно здобувачі під керівництвом викладачів кафедри беруть участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та отримують різні відзнаки від конкурсних комісій. Найбільш значні такі:
Катерина Горбас – диплом 1 ступеня за конкурсну роботу «Формування трансфертного ціноутворення у ТНК на базі використання внутрішньофірмових квазівалют» (2021 р.)
Дар’я Кобцева – диплом 1 ступеня за конкурсну роботу «Консолідаційно-наведений рівень ризику у оцінюванні відносної значущості об’єктів порівняння за школою Сааті» (2020 р.)
Марина Паничок – диплом 3 ступеня за конкурсну роботу «Оцінка ефективності управління розвитком Луганської області» (2019 р.)