«Єднання заради дії»

Червень 29, 2023

В м. Черкаси з 23 по 25 червня 2023 року проходила майстерня з форум-театру. Ольга Лосієвська, керівниця Університетського центр медіації, професорка кафедри психології та соціології, стала учасником цієї програми. Захід проведено в рамках програми «Єднання заради дії», що впроваджується Українським фондом швидкого реагування IREX разом з «Благодійним фондом «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» (Сharitable organization «Сharity Foundation «Stabilization Support Services») та за підтримки Державного департаменту США. Техніка форум-театру відноситься до імерсійних методів, тобто за рахунок занурення учасників у процес аналізу проблеми, вона сприятиме більш широкому та різноплановому вивченню потреб дорослих та дітей через аналіз різного досвіду людей, залучених до майстерні. Таким чином, метод дозволяє відійти від стереотипного уявлення про проблему інтеграції дітей ВПО до приймаючої громади та чіткіше сформулювати проблему та її причини з метою її практичного вирішення.

Участь у форум-театрі дозволяє більш досконало, ніж обговорення, усвідомити різносторонність потреб дітей та дорослих, обмінятися уявленнями про засоби забезпечення інтегрування дитини та дорослої людини у соціум територіальної громади, зробити певні висновки, побудувати систему соціальної адаптації у громадах та у подальшому – у суспільстві в цілому.