Кафедра веде підготовку за очною та заочною формою навчання за рівнями вищої освіти бакалавр за спеціальностями 171 «Електроніка», 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» а також за рівнем вищої освіти магістр за спеціальністю 171 «Електроніка».
Спеціальність 171 «Електроніка» направлена на набуття компетентностей необхідних для розв’язання складних задач і проблем в електроніці на основі апаратно-програмних комплексів електронних систем контролю і управління об`єктами різної природи та призначення.
Спеціальність 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» спрямована на формування професійної компетентності фахівців в області телекомунікацій і радіотехніки, що спрямовані на здатність розв'язувати спеціалізовані задачі розробки, проектування, виробництва, монтажу, експлуатації, технічного обслуговування, ремонту і модернізації радіотехнічних систем та засобів зв'язку. Уміння вирішувати практичні проблеми у професійній діяльності спрямованій на створення умов для обміну інформації на відстані, її обробки та зберігання.
Виникнення кафедри електронних апаратів обумовлене гострою потребою підприємствами та виробництвами регіону і країни відповідних фахівців з питань проектування, розробки і обслуговування електронних приладів та систем.
Фахівці, які підготовлені викладачами кафедри, завжди затребувані сучасним ринком праці, що підтверджує практика успішного працевлаштування наших випускників як на вітчизняних, так і закордонних підприємствах та організаціях різних форм власності. При навчанні реалізується практико орієнтований підхід в навчанні, робиться акцент на формування у студентів професійних практичних навичок і компетенцій.
На кафедрі працюють викладачі, які мають досвід підготовки за цілою низкою технічних спеціальностей. Основною метою діяльності кафедри є надбання та використання майбутніми фахівцями знань та вмінь при проектуванні, керуванні, дослідженні технологічних процесів у галузі електроніки, мікро-та наносистемної техніки, радіотехніки та телекомунікацій.
Протягом багатьох років кафедра успішно співпрацювала з Сєвєродонецьким НВО «Імпульс», НВО «Мікротерм», інформаційно-обчислювальним центром Сєверодонецького об'єднання «Азот» та іншими підприємствами та організаціями регіону та України.
Лабораторний фонд кафедри, дозволяє, використовуючи численне лабораторне обладнання і комп'ютерні класи, проводити навчання студентів на високому практичному рівні.
Завдяки тому, що наша кафедра співпрацює з підприємствами галузі електроніки, у студентів є можливість доступу на підприємство вже з третього курсу.
В процесі навчання студенти на кафедрі під керівництвом професорів і доцентів вчаться не тільки розробляти, але і своїми руками збирати різні пристрої і лабораторні установки для вивчення основ електроніки, радіотехніки і радіозв'язку.
Характер працевлаштування випускників на конкурентному ринку праці - один з показників престижності нашого університету, відповідності його навчальних програм сьогоднішнім вимогам роботодавців. Наші випускники затребувані в багатьох регіонах нашої країни та за її межами. Вони працюють на відповідальних постах підприємств і організацій в галузі електроніки та електронних комунікацій.