Далівці завершили низку заходів в рамках «16 днів проти насильства»

Гру. 9, 2021

Наталія Миколаївна Рудницька

Доцентка кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності (Юридичний факультет) СНУ ім. В. Даля Марія Щербина стала авторкою ідеї та координаторкою міжнародного арт-проєкту «Жіноча історія в бісері»/ «Beading the Womantory», у рамках якого одночасно онлайн та оффлайн в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва міста Харкова з нагоди Всесвітньої акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» відкрилася виставка однієї картини (експонату музею гендерної та жіночої історії).

Відкривали виставку директорка Центра культури і мистецтв Віра Лагутіна, директорка музею гендерної та жіночої історії Тетяна Ісаєва та організаторка зустрічі з собакою Неро, який символізував одне з важливих досягнень науковиць світу – каністерапію, яку створила Елайн Сміт.

«Beading the Womantory» –  міжнародний арт-проєкт, мета якого – проявити й показати світові обличчя науковиць, художниць, правозахисниць, письменниць – жінок, які зробили вагомий власний внесок у розвиток мистецтва, науки, літератури, але залишилися маловідомими, а іноді й зовсім не відомими для пересічної людини. Серед героїнь, чиї обличчя прикрашають картину, – Заха Хадід і Олена Пчілка, Хеді Ламарр і Світлана Алексієвич, Гіпатія Александрійська й Фріда Кало. Тридцять п’ять видатних жінок світу увічнені на картині, до створення якої долучилися 34 учасниці з України, Білорусі, Бельгії, Британії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, США та Німеччини.

Створені з бісеру символи, що розташовані поряд з портретами жінок – привід зануритися в описи і познайомитися із видатними досягненнями кожної з них.

Ще одним заходом представників факультету стала тематична кураторська година, присвячена питанням гендерної рівності, захисту від гендерно-обумовленного насильства для студентів першого та другого курсів СНУ ім. В. Даля.

Університет є партнером проєкту HeForShe University Tour, у межах співпраці над проєктом було представлено навчальний фільм «Стереотипи не вирішують за тебе».

Інформація з сайту https://snu.edu.ua/dalivtsi-zavershyly-nyzku-zahodiv-v-ramkah-16-dniv-proty-nasylstva/