Керівниця Університетського центру медіації Ольга Лосієвська провела вебінар-тренінг на тему "Кризовий менеджмент у громадах"

Квітень 19, 2024

18 квітня 2024 року д.психол.н., професорка кафедри психології та соціології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, керівниця Університетського центру медіації Ольга Лосієвська провела вебінар-тренінг на тему "Кризовий менеджмент у громадах" для спільноти фахівців Кременчу́цького націона́льного університе́ту імені Михайла Остроградського. Цей вебінар-тренінг було реалізовано завдяки участі у програмі Регіонального Центру протидії насильству, травмі та суїциду (RVTS Øst) (Норвегія) та Національного університету "Києво-Могилянська академія" (Центр психічного здоров'я, Школа соціальної роботи ім. В. Полтавця) у рамках проєкту "Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я/UKR2303 Institutional Cooperation in the Health Sector". На вебінарі було розглянуто дієві інструменти кризового менеджменту, підходи до визначення складових soft-skills, відмінності між ірраціональною та раціональною обробкою інформації, наявні когнітивні викривлення та "колективну сліпоту". Під час заходу теоретично та інтерактивно відпрацьовувались навички з кризового менеджменту: стратегічне лідерство в кризових ситуаціях, самоусвідомлення й колективне усвідомлення в антикризовому управлінні: методологія та концепція SDI, стрес-менеджмент, когнітивне різноманіття, кризові комунікації, резильєнтність громади у надзвичайних ситуаціях: піраміда втручань (IASC Guidelines), перенаправлення тощо. Участь у заході надав можливість здобувачам вищої освіти – майбутнім психологам зрозуміти особливості роботи нервової системи в ситуації кризи та отримати інструменти для стабілізації психоемоційного стану. Даний захід – це ціла серія заходів, що відбуваються в рамках угоди про співпрацю між кафедрами психології та соціології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (завідувачка – Юлія Бохонкова) та кафедрою психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (завідувачка Ольга Літвінова), і дозволяють здобувачам вищої психологічної освіти почути професіоналів-практиків, представників академічної спільноти, а науково-педагогічним працівникам - побачити шляхи вдосконалення освітніх програм підготовки фахівців з психології.