Тренінг на тему "Стрес як ресурс. Практики для відновлення психічного здоров'я"

Травень 15, 2023

ГО "Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей" за підтримки Програми "Справедливість для всіх", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), спільно з представниками ГО «Клас» за підтримки UNICEF, в рамках проєкту «Спільно», організували тематичний захід для членів Полтавської громади та ВПО, для яких Полтавщина стала другою батьківщиною. Тренінг на тему "Стрес як ресурс. Практики для відновлення психічного здоров'я" відбувся 11 травня 2023 року у м. Полтава. Важкі реалії життя викликають стрес у будь-якої свідомої людини у сьогоденні. Ще важче тим людям, що перебувають у перманентному стресі через хвилювання за близьких, що захищають Україну зі зброєю в руках, через зруйноване житло, зруйновані підприємства, зруйновані міста та села, а через це мають зруйновану психіку. Захистити цих людей, повернути їм надію на майбутнє, згуртувати їх для взаємопідтримки – одне з головних завдань ГО "Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей" та Програми "Справедливість для всіх", яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Співпраця цих організацій надає змогу допомагати вимушено переміщеним особам, що постраждали у наші складні часи, адаптувати їх до складного життя на новому місці, у нової громаді, та сприяти згуртованості громад у цілому. Зберегти здоров’я людей – це зберегти свідомих громадян, на плечі яких ляже відбудова суспільства у майбутньому. Залучена до заходу тренерка Ольга Лосієвська, доктор психологічних наук, професорка, професорка кафедри психології та соціології, керівниця Університетського центру медіації Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, висвітила низку головних питань, які є вкрай доцільними, а для певних груп людей навіть невідкладними, а саме: виникнення стресу та психічної напруги та втоми, реагування на стрес, керування емоціями, акцентувала увагу на адаптації психіки до непередбачуваних змін сьогодення та згуртованості громад. Тренінг надав можливість поінформувати учасників про можливості відновлення психічного здоров’я, опрацювати техніки для розширення психологічного ресурсу. У дискусії обговорювались інші важливі питання збереження психічного здоров’я, напрацювання таких soft skills, як: когнітивна гнучкість, емоційна інтелігентність, розвиток критичного мислення, згуртованість та доброзичливість.