ЗАХІД НА ІТ-ПАСІЦІ

Червень 5, 2023

Юрій Едуардович Паеранд

01 червня 2023 року на території бази «Балтаси», поблизу селища міського типу Гребінки на Київщині відбувся захід по знайомству з першою у світі IT-пасікою, яку розробила та встановила українсько-польська команда AmoHive.

В заході прийняли участь науковці Східноукраїнського національного університету, серед яких були і викладачі кафедри проф. Паеранд Ю.Е. і ст. викладач Зінченко В.Л.

3.png 4.png

Гостинні господарі заходу доповіли, що для створення пасіки використані автоматизовані смартвулики, які обладнані сенсорами, що передають інформацію про стан вулика всередині та зовні. Такі вулики допомагають вченим досліджувати хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування, а також створювати нові корми та ліки для комах.

Науковцям запропоновано прийняти участь у проведені досліджень і вдосконаленні  ІТ-пасікі.